Whey Protein Takviyesi Değerlendirmeden Edinildi

» » Whey Protein Takviyesi Değerlendirmeden Edinildi

Peynir altı suyu proteini nedir? Peynir altı suyu proteini faydaları nelerdir?

Whey Protein Takviyesi Değerlendirmeden EdinildiSüt, iki protein, kazein ve peynir altı suyu ile yapılır. Peynir altı suyu protein, kazein süte ayrılmış veya peynir yapımı bir yan ürün oluşan.

Peynir altı suyu proteini tam bir protein olarak kabul edilir ve 9 temel amino asitleri içerir ve laktoz içeriği düşüktür.

Bugün tıbbi haber bilgi makale kas geliştirme ve potansiyel sağlık yararları whey protein bileşimi, kullanımı hakkında bilgi içerir. Bu makalede ayrıca bazı peynir altı suyu proteini ile ilişkili yan etkileri açıklanmaktadır.

Bir çalışma dergide yayınlanan klinik ve araştırmacı Medicine1 bulunan peynir altı suyu proteini HIV pozitif hastalarda kilo kaybı azaltmaya yardımcı olur.

Whey Protein takviyesi almak için burayı tıklayın

Kompozisyon ve peynir altı suyu proteini formları

Kompozisyon: Peynir altı suyu proteini aşağıdaki bir karışımdır:

Whey protein milkshake.

 • Beta-lactoglobulin
 • Alfa-Laktalbumin
 • Sığır serum albümin
 • Immunoglobins

Peynir altı suyu proteini üç birincil tür vardır: peynir altı suyu proteini konsantresi (WPC), peynir altı suyu proteini izole (TEFE) ve peynir altı suyu protein hidrolizat (WPH):

 • Peynir altı suyu proteini konsantresi – WPC seviyesinin düşük karbonhidrat (laktoz) yağ ve düşük düzeylerde içerir.WPC protein yüzdesi nasıl konsantre olduğuna bağlı. Alt uç konsantreleri % 90'a kadar % 30 protein ve yüksek son sahip olma eğilimi.
 • Peynir altı suyu proteini izole – WPIs daha fazla yağ ve laktoz kaldırmak için işlenir. TEFE genellikle en az % 90 olan protein.
 • Whey protein hidrolizat – WPH zaten kısmen hidroliz-protein emmek vücut için gerekli bir işlem uğramıştır gibi peynir altı suyu proteini "Devrimciliğini" şeklinde olarak kabul edilir.
 • WPH kadar sindirim olarak peynir altı suyu proteini diğer iki türlü gerektirmez. Ayrıca, genel olarak tıbbi protein takviyesi olarak kullanılır ve bu nedenle bebek formülleri digestibility geliştirilmiş ve allerjen potansiyeli düşük.
Whey Protein takviyesi almak için burayı tıklayın

Kas ile peynir altı suyu proteini

Whey protein takviyesi ile birlikte direnç egzersiz kas protein sentezi geliştirmek ve yağsız doku büyümesini teşvik yardımcı olabilir kitle.

International Journal of Spor beslenme ve egzersiz metabolizma yayınlanan bir araştırma sonucuna “ whey protein takviyesi direnç eğitimi sırasında sunan bazı parası karşılaştırıldığında için yalnız direnç eğitimi. ” Ayrıca “ peynir altı suyu proteini ile desteklenmiş erkekler vardı büyük bir göreli kazanç yalın dokusunda Mass ”

Gücü çok iyi kazançlar için kazein göre peynir altı suyu izole takviyesi ile ilişkilidir.

Bu başka bir çalışmada yayınlanan International Journal of Spor beslenme ve egzersiz metabolizma, içinde sonucuna gösterilmiştir “ eşleşen, direnç eğitimli erkekler peynir altı suyu iki grup izole güç, yağsız vücut kitle ve şişman mass3 sırasında bir yoğun 10 haftalık direnç eğitimi programı. kazein ile takviyesi göre bir düşüş sağlanan önemli ölçüde daha fazla kazanç ”

Whey Protein takviyesi almak için burayı tıklayın

Peynir altı suyu proteini Faydaları Sağlık

Whey protein tüketimi ile ilişkili birçok faydası vardır ve araştırmacılar sürekli yeni olası tedavi edici özellikleri bulgu vardır.

Whey protein tüketen olası sağlık yararları şunlardır:

 • Losing ağırlık – bir araştırmaya göre beslenme ve metabolizma, "kayıp önemli ölçüde daha fazla vücut yağ ve yağsız kas kıyasla daha fazla korunması denetim içecek tüketen konularda gösterdi." özel whey kesir (Prolibra ™, lösin, biyoaktif peptidler ve süt kalsiyum yüksek) aldı insanlar içinde Yayınlandı4
 • Anti-kanser özellikleri – Promising sonuçları günlük antikanser araştırma için peynir altı suyu proteini konsantresi (WPC) ve glutatyon modülasyon kanser treatment.5 olarak Yayınlandı
 • British Journal "total kolesterol ve LDL kolesterol Haftası 12 peynir altı suyu grubundaki kazein (grup) ile karşılaştırıldığında önemli bir azalma oldu" beslenme, yüksek kolesterol-yayınlanan bir araştırmaya göre 6
 • Astım-peynir altı suyu proteini astımı olan çocuklarda bağışıklık yanıtı artırabilirsiniz. Bir ay için peynir altı suyu ile takviye çocuk astım ile geliştirilmiş sitokin response.7 olduğu International Journal Gıda Bilimi ve beslenme, yayınlanan bir çalışmada bulundu
 • Tansiyon düşürücü ve araştırma yayınlandı, kardiyovasküler hastalık – riskini azaltarak uluslararası süt bulduğu dergide peynir altı suyu proteini ile önemli ölçüde takviye içecekler tansiyon hastalarında hipertansiyon, kalp hastalığı riskini azalttı. veya kontur da daha düşük.
Whey Protein takviyesi almak için burayı tıklayın

Peynir altı suyu proteini yan etkileri

Süte alerjisi olan bazı insanlar için peynir altı suyu özellikle alerjik olabilir. Orta dozlarda peynir altı suyu proteini genellikle herhangi bir olumsuz olayların neden olmaz.

Ancak, ciddi bir şekilde yüksek dozlarda tüketen neden olabilir:

 • Karın ağrıları
 • Kramp
 • İndirimli iştah
 • Bulantı
 • Baş ağrısı
 • Yorgunluk
Whey Protein takviyesi almak için burayı tıklayın

Peynir altı suyu proteini nasıl üretilir?

Ne zaman süt üzerinde sol ve pıhtılaşıyor sudaki mineraller ile yüklenen laktoz % 5 çözeltisi sonunda dönüşüyor.

Sütü protein % 20'si artık bu ürün, peynir altı suyu, denilen oluşturur, diğer % 80 kazein (peynir, lor) denir.

Sıvı peynir altı suyu kazein ayrılmış ve filtreler aracılığıyla tüm peynir altı suyu olmayan malzemeleri kaldırmak için gönderdi. Daha sonra adı verilen bir işlem içinde saf “ iyon değişimi ”.

Son adım bir kurutma Tower'da toz haline çevirerek peynir altı suyu su kaldırıyor.

Protein tozu sonra paketlenmiş ve tüketilen hazır.

Whey Protein takviyesi almak için burayı tıklayın